Oznanila

1. adventna nedelja, 27. november 2022

1. TEDEN KARITAS – Zaključujemo Teden Karitas (od 21. do 27. novembra) z letošnjim geslom »Skupaj delajmo za dobro«. Nabirka nedelje Karitas, 27. novembra, je namenjena potrebam naše Karitas.
  2. BLAGOSLOV ADVENTNIH VENCEV – Na prvo adventno nedeljo, 27. novembra, blagoslavljamo letošnje adventne vence za naše domove.
  3. MIKLAVŽEV KONCERT MePZ GEORGIOS – V soboto, 3. decembra ob 19. uri bo v Župnijski cerkvi sv. Jurija v Piranu letni koncert MePZ Georgios. Na letošnjem Miklavževem koncertu bo kot gost nastopil Oktet Deseti brat iz Črnuč.

Na programu bodo Tartinijeve skladbe, Istrska suita v priredbi Alda Kumra ter druge sakralne in ljudske pesmi. Lepo vabljeni! Vstop prost.

1. TRIDNEVNICA PRED PRAZNIKOM BREZMADEŽNE – S ponedeljkom, 5. decembra, se v cerkvi sv. Frančiška pričenja tridnevnica pred praznikom Brezmadežne. Sv. maše bodo, kot običajno do praznika Brezmadežne, pri patrih minoritih. Tridnevnico bodo vodili domači patri minoriti, na sam praznik pa bo slovesnost vodil minoritski provincial p. Milan Kos.
  2. MIKLAVŽEVANJE – ponedeljek, 5. decembra ob 18. uri v dvorani sv. Peregrina (Pastoralno kulturni center Georgios).  Miklavž bo v spremstvu in pomoči naših veroučencev tudi letos obiskal male otroke iz Pirana, Portoroža in Lucije. Vstop prost. Lepo vabljeni!
  3. SESTANEK ŽUPNIJSKEGA PASTORALNEGA SVETA bo v torek, 29. novembra, ob 19. uri v župnišču. Vsi člani lepo vabljeni!
  4. OBNOVA NAŠIH CERKVA – Vsi ki bi želeli pomagati pri obnovi naših cerkva, lahko svoj dar nakažete na župnijski transakcijski račun, pri banki Intesa Sanpaolo štev. 1010-0003-5233-014 – za obnovo piranskih cerkva. Hvala vsem, ki po svojih močeh pomagate!

Iz Strunjana v Piran - foto: Zorko Bajc