Oznanila

17. nedelja med letom, 25. julij 2021

1. KRIŠTOFOVA NEDELJA – V nedeljo 25. julija obhajamo Krištofovo nedeljo. Pri maši bo blagoslov avtomobilov in drugih prometnih sredstev, ki jih uporabljamo.

Krištofova nedelja ima geslo: »Moj dar Boga slavi za vse prevožene poti«. Vaš dar bo namenjen potrebam slovenskih misijonarjev po svetu.

Sveti Krištof naj varuje vas – SREČNO na poti in skozi čas.

1. KONCERT / TEO COLLORI in MOMENTO CIGANO – četrtek, 5. avgusta, ob 21. uri v Pastoralno kulturnem centru Georgios.

Teo Collori in Momento Cigano je trenutno najbolj iskana akustična zasedba pri nas. Nedavno so nastopili v dunajskem Künstlerhausu in na 62. Jazz festivalu Ljubljana.

Gre za zasedbo, ki igra originalne kompozicije v zelo široki paleti različnih glasbenih stilov (gypsy swing, jazz, klasika).
    Njihov album je dobil naziv ‘Album leta 2016’ “MuzikObala”, njihova skladba Bled pa naziv ‘Pesem leta’ na RTVSlo.
    Obiskovalcem se obeta krasna glasbena izkušnja na verjetno najlepšem prizorišču na svetu.

Teo Collori-kitara
    Matija Krečič-violina
    Matej Kužel-klarinet
    Metod Banko-kitara
    Jošt Lampret-kontrabas
  2. KLAVIRSKI KONCERT / SVEN LIDEN KAČIČ – petek, 6. avgusta, ob 21. uri v Pastoralno kulturnem centru Georgios. Vstop prost!

PROGRAM:

Ludwig van Beethoven, Sonata n.14, op.27 n.2 “Moonlight” v cis molu,

Friderik Chopin, Etude op.10 n.12 “Revolutionary” v c molu,

Sergej Sergejevič Prokofjev, op.64 Romeo in Julija, “Ples vitezov v e molu,

Claude Debussy, Suite bergamasque III. (L.75) “Clair de lune” v des molu,

Friderik Chopin, post. 66 “Fantasie-Impromptu” v cis molu.

3. OBNOVA NAŠIH CERKVA – Za obnovo piranskih cerkva je bilo v zadnjih dveh tednih darovanih 100 evrov. Vsi, ki bi želeli pomagati pri obnovi naših cerkva, lahko svoj dar nakažete na župnijski transakcijski račun, pri banki Intesa Sanpaolo štev. 1010-0003-5233-014 – za obnovo piranskih cerkva. Hvala vsem, ki po svojih močeh pomagate!

Iz Strunjana v Piran - foto: Zorko Bajc