Pastoralno kulturni center “Georgios”

Georgios

Prireditve v PKC Georgios in Župnijski cerkvi sv. Jurija

D E C E M B E R

LETNI KONCERT MePZ GEORGIOS – v soboto, 3. decembra ob 19. uri bo v Župnijski cerkvi sv. Jurija v Piranu letni koncert MePZ Georgios. Na letošnjem Miklavževem koncertu bo kot gost nastopil Oktet Deseti brat iz Črnuč.

Na programu bodo Tartinijeve skladbe, Istrska suita v priredbi Alda Kumra ter druge sakralne in ljudske pesmi. Lepo vabljeni! Vstop prost.

MIKLAVŽEVANJE – ponedeljek, 5. decembra ob 18. uri v dvorani sv. Peregrina (Pastoralno kulturni center Georgios) – Sv. Miklavž bo v spremstvu in pomoči naših veroučencev tudi letos obiskal male otroke iz Pirana, Portoroža in Lucije. Vstop prost. Lepo vabljeni!

JASLICE V PIRANSKIH CERKVAH – nedelja, 18. decembra z začetkom ob 16. uri v Župnijski cerkvi sv. Jurija. Na odprtju bo nastopil ŽPZ Petrol – Petrolejke pod vodstvom Jana Gorjanca.

Jaslice bodo na ogled do 6. januarja 2023, vsak dan med 10. in 17. uro.

„j.a.s.l.i.c.e.! 2022“, mednarodna umetniška razstava in akustična intervencija v sedmih piranskih cerkvah, kuratorka Tanja Prušnik.

Avtorji so zamejski Slovenci iz Avstrije: Beatrix Bakondy, Verena Gotthardt, Mirko Malle, Nataša Sienčnik, Valentin Oman, Tanja Prušnik, Karl Vouk in Elias Hafner (glasba).

Organizator: Društvo “Prijatelji zakladov sv. Jurija” Piran.