Pastoralno kulturni center “Georgios”

Georgios

Prireditve v PKC Georgios in župnijski cerkvi sv. Jurija

O k t o b e r

G E O S T R U N E – koncert  in  multivizija – Lado Jakša in Drago Ocepek – petek, 15. oktobra ob 19. uri v Pastoralno kulturnem centru Georgios (dvorana sv. Peregrina).

S krajšim filmom bo predstavljen tudi projekt in izvedba sanacije klifa pod piranskim župniščem, ki je potekal med septembrom 2020 in februarjem 2021. Vstop prost!

Ustvarjalca v projektu združujeta svoje raziskovanje zvoka od geoakustičnih sfer in vzorčenja slišnih spektrov zemeljske vibracije, preko izvornih glasbenih motivov sveta, do sodobne interpretacije zvočnih ambientov različnih kultur. Prepletata jih z izbranimi verzi slovenskih in mednarodnih poetov kot besedno-fotolikovno-glasbeno-multivizijsko predstavo ob živo izvajani avtorski glasbi. Besedila so tudi tipografsko izvirno vpisana v samo multivizijo, ki z avtorsko fotografijo, nenavadnimi zornimi koti, osvetlitvami, zamiki in zdrsi, ostrenjem in razostrenjem… razpira likovne dimenzije tega medija, avtorska glasba pa odpira nenavadne zvočne prostore in ambientalne navdihe univerzalne glasbe Slovenije in sveta.

Lado Jakša, avtorska glasba (klaviature, saksofoni, klarinet, kalimba, flavte…) ter fotografija in izbor besedil,

Drago Ocepek, avtorska glasba (akustična in elekt. kitara, violina).

N o v e m b e r

Razstava / instalacija TRI BARVE – TRE COLORI avtorice Mirande Rumina – nedelja, 7. novembra ob 19. uri v cerkvi Marije Zdravja na Punti. Vstop prost! Razstava bo na ogled do 8. decembra 2021.

Miranda Rumina je mednarodno uveljavljena multimedijska umetnica, ki ustvarja v različnih medijih: steklo, bron, instalacija, slikarstvo, kiparstvo, video, digitalna umetnost, fotografija, dizajn, literatura. Izpeljala je preko 170 različnih projektov – samostojnih in skupinskih razstav, multimedijskih predstavitev, stalnih postavitev. Je ena od mednarodnih slikark ambasadork gibanja Women in Art for Peace. Poleg aktivnega umetniškega delovanja se že več kot 30 let posveča ekologiji, kjer kot ambasadorka različnih akcij opozarja na pomen pravilnega odnosa do narave. Od leta 2014 živi in ustvarja pretežno v Londonu pod okriljem ZEN+. Pri njenem delu jo je podprlo več kot 150 sponzorjev in priznanih posameznikov z različnih področij.

Predstavitev knjižice MEDITACIJE OB EVANGELIJU – petek, 12. novembra ob 19. uri v dvorani sv. Peregrina (PKC Georgios). Vstop prost.

Založba Družina je izdala prevod knjižice, ki vsebuje kratka premišljevanja in življenjepis blaženega Francesca Bonifacia, katerega 75. letnico krute in mučeniške smrti se spominjamo prav letos.