Pastoralno kulturni center “Georgios”

Prireditve v PKC Georgios in župnijski cerkvi sv. Jurija

Marec

KP 2016Razstava “Križev pot po piranskih cerkvah” akad. kiparke Dragice Čadež, sobota, 19. marec 2016 ob 17. uri.

Razstava je na ogled do nedelje, 3. aprila 2016.

April

Foto: Frank Beck, Giessen

Koncert orkestra Univerze Justus Liebeg iz Giessena (Nemčija)

Cerkev sv. Jurija, nedelja, 3. april 2016 ob 17. uri. Vstop prost!

Program: Ludwig van Beethoven, Franz Schubert, Felix Mendelssohn Bartholdy. Dirigent: Stefan Ottersbach.

PRAZNIK SV. JURIJA in BLAGOSLOV ZVONOV V soboto in nedeljo 23. in 24. aprila bomo slovesno praznovali našega zavetnika sv. Jurija.

image002V soboto bomo začeli slovesnost ob 17. uri pred cerkvijo. Najprej bo blagoslov novih zvonov, nato slovesna sv. maša (v slov., ita. in nem. jeziku), ki jo bo vodil koprski škof dr. Jurij Bizjak. Pri maši bosta pela združena zbora (MePZ Georgios in MePZ Giuseppe Tartini). Prisotni bodo tudi gostje iz župnije sv. Konrada iz Berlina, ki je župniji Piran podarila dva zvonova.

V nedeljo, 24. aprila,  se bomo ob 9.00 uri zbrali na Tartinijevem trgu pred cerkvijo sv. Petra. Od tu bo ob 9.30 slovesna procesija s kipom sv. Jurija, piranskimi gasilci, piransko pihalno godbo…, do župnijske cerkve, kjer bo slovesna sv. maša, ki jo bo vodil g. Dori Pečovnik iz Berlina.

Maj

PROJEKCIJA FILMA »KORAJŽA VELJA« – Ob 20. obletnici obiska papeža Janeza Pavla II. V Postojni, ko je med mladimi praznoval svoj 76. rojstni dan, si bomo ogledali film, ki je mozaik utrinkov s tega praznovanja. Projekcija bo v torek, 31. maja ob 20. uri v dvorani sv. Peregrina (PKC Georgios). Vstop prost!

Junij

Nastop MePZ Dolenjske Toplice pri sv. maši, Cerkev sv. Jurija, nedelja, 12. junij 2016 ob 10. uri.

PasjonGledališka predstava “PAŠJON” Iztoka Mlakarja (Gledališče Koper in Nova Gorica), Pastoralno kulturni center Georgios, torek, 28. junij 2016 ob 21.30 uri.

Julij

Vsako sredo v juliju in avgustu KINO POD ZVEZDAMI ob 21.30 uri v Pastoralno kulturnem centru Georgios.

Spored filmov je še v pripravi.

Koncert violin po metodi SUZUKI, Pastoralno kulturni center Georgios, nedelja, 3. julij 2016 ob 20. uri. Vstop prost