Oznanila

VELIKA NOČ, 16. april 2017

1. VELIKA NOČ – Praznik Gospodovega vstajenja: slovesna sv. maša ob 10. uri v stolnici, ob 12. uri v ital. jeziku v stolnici in zvečer ob 19. uri pri sv. Štefanu.
  2. SESTANEK ŽUPNIJSKEGA PASTORALNEGA SVETA bo v ponedeljek 17. aprila ob 20. uri v župnišču. Glavna tema bo priprava na praznovanje sv. Jurija. Člani lepo vabljeni!
  3. ISKRENA HVALA VSEM, ki ste v teh dneh pomagali pri pripravi in urejanju naših cerkva za lepše obhajanje velikonočnih praznikov: vsem, ki ste čistili in krasili cerkve, članom žup. pastoralnega sveta, pevskemu zboru, sestram dominikankam ter patrom in bratom minoritom.

V tednu pred praznikom sv. Jurija bomo v Starem vrtcu izdelovali girlande iz bršljana za okrasitev ulice IX. Korpusa in jih obešali v petek, 21. aprila. Vsaka roka bo dobrodošla.

1. Predstavitev dvojezične slikanice za otroke “ČUDEŽ V PIRANU”avtorice Špele Pahor in ilustratorke Laure Ličer – dvorana sv. Peregrina (PKC Georgios), sobota, 22. aprila 2017 ob 13. uri. Vstop prost.
  2. PRAZNIK SV. JURIJA in NEDELJA BOŽJEGA USMILJENJA – na Belo nedeljo, 23. aprila bomo slovesno praznovali našega zavetnika sv. Jurija. Ob 9.00 uri se bomo zbrali na Tartinijevem trgu pred cerkvijo sv. Petra. Od tu bo ob 9.30 slovesna procesija s kipom sv. Jurija, piranskimi gasilci, piransko pihalno godbo…, do župnijske cerkve, kjer bo slovesna sv. maša (v slov.in ita. jeziku), ki jo bo vodil apostolski nuncij dr. Juliusz Janusz. Pri maši bosta pela združena zbora MePZ Georgios in MePZ Giuseppe Tartini. Po maši vabljeni na župnijski vrt PKC Georgios, kjer bo skupno druženje.
  3. OBNOVA NAŠIH CERKVA – Nadaljujemo z obnovo stropa v cerkvi Marije Zdravja na Punti. Štukaturni strop je zaradi dolgoletnega zamakanja v zelo slabem stanju in je na nekaterih mestih celo odpadel. Restavratorsko konservatorska dela izvaja podjetje Gnom. Strošek obnove stropa je ocenjen na približno 20.000 evrov. V zadnjem tednu je bilo darovanih 50 evrov. Vsi, ki bi želeli pomagati pri obnovi naših cerkva lahko svoj prispevek nakažete na župnijski transakcijski račun, pri Banki Koper štev. 10100-0035233014 – za obnovo cerkve sv. Jurija. Hvala vsem, ki po svojih močeh pomagate!

Blagoslovljene velikonočne praznike!

Iz Strunjana v Piran - foto: Zorko Bajc