Oznanila

2. nedelja med letom, 16. januar 2022

1. ŽUPNIJSKA STATISTIKA ZA LETO 2021:
    • krsti:                      9          (od tega 4 domači)
    • poroke:                  8          (vse od drugod)
    • pogrebi:                15          (4 moški in 11 žensk)
    1. TEDEN KRŠČANSKE EDINOSTI – Letošnja ekumenska osmina poteka od torka 18. do torka 25. januarja. Povabljeni smo k molitvi za edinost vseh krščanskih Cerkva, »da bi bili vsi eno, … da bo svet veroval…«. Letošnja tema nosi naslov »Videli smo, da je vzšla zvezda, in smo se mu prišli poklonit«.
    2. OBNOVA NAŠIH CERKVA – Trenutno potekajo intenzivna dela na župnišču kjer se obnavljajo poškodovani deli ometa na fasadi in restavrirajo kamniti deli. Pričeli smo tudi z obnovo tlaka na platoju pred cerkvijo Jurija in kamnitega stopnišča, ki vodi na ploščad.

Vsi ki bi želeli pomagati pri obnovi naših cerkva, lahko svoj dar nakažete na župnijski transakcijski račun, pri banki Intesa Sanpaolo štev. 1010-0003-5233-014 – za obnovo piranskih cerkva. Hvala vsem, ki po svojih močeh pomagate!

Iz Strunjana v Piran - foto: Zorko Bajc