Oznanila

7. velikonočna nedelja, 12. maj 2024

1. MESEC MAJ – MARIJIN MESEC – Smo v mesecu maju, ki je posvečen naši nebeški Materi Mariji. Pri večernih mašah beremo šmarnice Branka Petauerja z naslovom »Naj ti bom nežni rdeči cvet« (o življenju božje služabnice Cvetane Priol). Lepo vabljeni k šmarničnim mašam!

2. SREČANJE STARŠEV LETOŠNJIH PRVOOBHAJANCEV bo v nedeljo, 19. maja po dopoldanski sv. maši v župnišču. Praznik prvega sv. obhajila bo v nedeljo, 2. junija. Letos imamo v župniji tri prvoobhajance.

3. ORGELSKA ŠOLA V KOPRU – Glasbena šola Koper bo v šolskem letu 2024/25 izvajala pouk inštrumenta orgle. Vpis že poteka na spletnem mestu https://www.glasbena-kp.net/ta_vpis.php in bo trajal do 17.5.2024. Pogoj za vpis so končani štirje razredi klavirja. Vabljeni mladi pianisti in pianistke, ki se želite preizkusiti v igranju cerkvenih orgel, ki veljajo za kraljico inštrumentov. Tudi orgle na koru naše cerkve lahko zaigrajo pod vašimi spretnimi prsti.

4. PRAZNIK PETJA V PIRANU – sobota, 25. maja. Na V. Mednarodni reviji petja v organizaciji MePZ Georgios bo letos po Piranu ponovno prepevalo mnogo pevk in pevcev vseh starosti. Popoldanski program bo potekal na več lokacijah po mestu (Tartinijev trg, Prvomajski trg, Zelenjavni trg, Punta, Park pred pomorskim muzejem).

Večerni koncert bo ob 20.30 uri v Pastoralno kulturnem centru Georgios. Lepo vabljeni!

5. OBNOVA NAŠIH CERKVA – Že dobre štiri mesece poteka obnova zunanjosti zvonika. Finančno gre za doslej največji podvig. Predvidena vrednost obnovitveno restavratorskih del znaša 500.000 eur. Glavnino prispeva Župnija Piran, 40% sredstev pa bo pridobljen s strani Ministrstva za kulturo. Zadnja obnova zunanjosti zvonika je bila pred 115 leti. Upamo, da bomo obnovo zaključili do konca letošnje jeseni.

Za obnovo je bilo v zadnjih dveh tednih darovanih 150 eur.

Vsi ki bi želeli pomagati pri obnovi naših cerkva, lahko svoj dar nakažete na župnijski transakcijski račun, pri banki Intesa Sanpaolo štev. 1010-0003-5233-014 – za obnovo piranskih cerkva. Hvala vsem, ki po svojih močeh pomagate!